Limerick Desmond League junior soccer fixtures

LIMERICK Desmond League junior soccer fixtures, Friday November 25 to Friday, December 9.

Friday, November 25

Youths Division 3 League Cup Final (et & pens)

Mick Hanley Park.

Glin Rovers V Granagh Utd 730pm (E. Barrett, P. O’Donnell, M. Murphy, 4th official TBA))

Saturday, November 26

Youths Division 2 League Cup Final (et & pens)

Mick Hanley Park.

Shannonside V Kilcolman Rovers 7pm (P. O’Connor, S. Hartnett, S. Behan, 4th official TBA)

Youths Division 1

Broadford Utd V Newcastle West Town 230 (S. Hartnett)

Dromore Utd V Abbeyfeale Utd 230 (E. Noonan) (in Kildimo)

Youths Division 3

Rathkeale V Askeaton 230 (E. Barrett)

Glantine V Shountrade 7pm (P. O’Donnell)

FAI Junior Cup 4th Round (et & pens)

Crosshaven V Newcastle West Town

Sunday, November 27

Division Three League Cup Group A, Placings Play Off (et & pens)

Carrig Celtic V Dromore Utd B 130pm (S. Behan)

Premier Division

Kilcornan V Broadford Utd 130pm (P. O’Connor)

Glin Rovers V Newcastle West Town OFF (NCW in FAI Junior 26/11/22)

Breska Rovers V Ballingarry 1030 (E. Noonan)

Granagh Utd V Creeves Celtic 1030 (P. King)

Division 1

Dromore Utd V Shannonside 130pm (E Noonan) (in Pallaskenry)

Askeaton V Newcastle West Town Reserves 130pm (P. O’Donnell)

St Itas V Shountrade 130pm (P. King)

Division 2

Knockaderry V Glin Rovers B 1030 (M. Murphy)

Mountcollins V Ballingarry B 130pm (S. Hartnett)

Division 3

Feenagh V Broadford Utd B 130pm (M. Murphy)

Tuesday, November 29

Division 3 League Cup Semi Final (et & pens)

Mick Hanley Park.

Breska Rovers BV Carrig Celtic/Dromore Utd B 730pm

Wednesday, November 30

Division 3 League Cup Semi Final (et & pens)

Mick Hanley Park.

Carrig Celtic/Dromore Utd BV Ballysteen 730pm

Friday, December 2

Division 1 League Cup Final (et & pens)

Mick Hanley Park

Athea Utd V Dromore Utd (Provisional)

Premier Division

Ballingarry V Kilcornan

Saturday, December 3

Youths Division 1

Breska Rovers V Broadford Utd

Youths Division 2

Shannonside FC V Ballingarry

Glyn Rovers V Granagh Utd

Youths Division 3

Askeaton V Feenagh

Sunday, December 4

McCarthy Insurance Group Munster Junior Cup 4th Round (Last 32) (et & pens)

Abbeyfeale Utd V Ferrybank 2pm

Premier Division

Broadford Utd V Newcastle West Town

Rathkeale V Glin Rovers

Division 1

Dromore Utd V Rathkeale B

Athea Utd V Shannonside

Division 2

Glin Rovers BV Ballingarry B

Mountcollins V Abbeyfeale Utd B

Division 3

Feenagh V Ballysteen

Dromore Utd BV Broadford Utd B

Thursday, December 8

Youths Division 1 League Cup Final (et & pens)

Mick Hanley Park

Newcastle West Town V Abbeyfeale Utd/Dromore Utd

Friday, December 9

Premier Division League Cup Final (et & pens)

Mick Hanley Park

Winner Semi Final 1 V Winner Semi Final 2 (Provisional)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button